25 Şubat 2019 Pazartesi

SEO uyumlu hazır makale

Artık ‘‘SEO Uyumlu Hazır Makale Nasıl Yazılır?’’ Konusunu bundan sonra yalnızca makale yazarları değil, site sahiplerini de yakından ilgilendiriyor. Birçok site sahibi seo uyumlu makale nasıl makalelır? Konusunu bilmedikleri amacıyla hep arka sıralarda kalmış, sitelerine iyi ziyaretçi getirememiş ve en uzun bir süre sonra hayal kırıklığına uğramış bir şekilde sitelerini kapatmışlardır. En mühim detaylardan biri olan seo uyumlu makale makalemını bu makalemızı okuyarak çok rahat bir şekilde öğreneceksiniz. :) Fazla lafı uzatmadan başlayalım.

Başlık Seçimi;

Bir makalenin can damarı diyebileceğimiz bir nokta olan kısım başlıktır. Başlık seçimi sizin 1. Sırada ya da son sıralarda yer almanıza büyük etkendir. Bu yüzden başlık seçimini çok ilgili bir şekilde yapmalıyız. Peki, başlık seçimi nasıl olmalı?

• Rekabet seviyesi düşük bir başlık sizin yararınıza olacaktır. Rekabet seviyesi yüksek başlık kullanmak istiyorsanız, sitenize seo çalıştırması gerçekleştirmek koşul olacaktır.

• Makale başlığı seçerken kendinize ben bu hususyu nasıl araştırırdım? Diye sorun.

• Başlığınızın Seo uyumlu olmasını istiyorsanız ne çok uzun nede tek sözcüklik kısa bir sözcük olmalıdır. 35 sözcük seviyesi gayet yeterlidir.
Eğer bunlara ilgi ederseniz makalenizde bu alanı halletmiş demektir. :)

Anahtar Kelime Seçimi ve Kullanımı;

Seo uyumlu makale nasıl makalelır? Konumuzun galiba en mühim alanı burası. Anahtar sözcük seçimi ve tüketimi… Size kısaca bu husus ile ilgili bilgi vermek isterim.

• En çok bir makalenızda 2 adet anahtar sözcük belirleyin. Çünkü şayet çok çok anahtar sözcükye yoğunlaşırsanız çoğu aramada çıkarsınız ancak arka sıralarda. Ancak bir ya da iki anahtar sözcük kullanırsanız baş sıralarda çıkma olasılığınız bir hayli yüksektir.

• Anahtar sözcük tüketimine gelelim. Anahtar sözcükyi makalenızın başına, ortasına ve sonuna koymak üzere makale içerisinde dağıtın.

• Anahtar sözcükniz başlıkla uyumlu olsun. Hatta başlıkla aynı olması çok daha iyi olacaktır.

Makale Uzunluğu;

Makaleleriniz ne çok kısa ne çok uzun olsun. Esasında arama motorları uzun makaleyı sever ancak kullanıcı sevmedikten sonra bunun pekte manası kalmıyor. 250-650 arası sözcük kullanmanız en ideali olacaktır. Böylece ne kullanıcı sıkılır nede arama motorları sizi arka sıralara atar.

Birazda sayısal bilgileri öne süreyim. Çünkü yalnızca bunlara ilgi etmeniz seo uyumlu makale yazdığınız manasına gelmez.

   Başlık olasıysa en az 2 sözcükden oluşsun. Karakter uzunluğu da 60’ı geçmesin.

   Eğer bir seo eklentisi kullanıyorsanız, meta açıklama alanı göreceksiniz. O açıklama alanı 160 karakteri geçmesin. Açıklamada da anahtar sözcük tüketimine özen gösterin.

   Makale içeriğiniz en az 250 sözcük en çok ise 650 sözcük arası olsun.

   Anahtar sözcüklerinizi makale içerisinde en çok 3-4 kere kullanın. Fazla tüketimi kullanıcıyı sıkar.

Seo Uyumlu Makale Nedir? https://supericerik.com/blog/seo-uyumlu-makale-nedir-72 Bu konudan da inceleyebilirsiniz

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder